V481HF34
Varistors HF TERMINAL
product image
V481HF34 Picture
SeekIC No. : 00701976 Detail
V481HF34: Varistors HF TERMINAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V481HF34
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 640 V
Voltage Rating AC : 480 V Clamping Voltage : 1.24 KV
Diameter : 34 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 2700 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Product : MOV
Mounting : Radial
Diameter : 34 mm
Clamping Voltage : 1.24 KV
Voltage Rating DC : 640 V
Capacitance : 2700 pF
Voltage Rating AC : 480 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV481HF34
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts480Vrms
Maximum DC Volts640VDC
Current-Surge40kA
Package / Case34mm Square
Varistor Voltage825V