V660LA100BPX10
VARISTOR 660V 250J 20MM RADIAL
product image
V660LA100BPX10 Picture
SeekIC No. : 003006509 Detail
V660LA100BPX10: VARISTOR 660V 250J 20MM RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V660LA100BPX10
Quick Details
Series: LA Manufacturer: Littelfuse Inc
Number of Bits : 5 Varistor Voltage: 1100V (1.1kV)
Current-Surge: 6.5kA Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 660VAC Maximum DC Volts: 850VDC
Energy: 250J
Description
Number of Circuits: 1
Manufacturer: Littelfuse Inc
Current-Surge: 6.5kA
Package / Case: Disc 20mm
Series: LA
Varistor Voltage: 1100V (1.1kV)
Energy: 250J
Maximum AC Volts: 660VAC
Maximum DC Volts: 850VDC