VPS36-3600
Power Transformers 130VA 36V CT @ 3.6A Chassis Mount
product image
VPS36-3600 Picture
SeekIC No. : 002770602 Detail
VPS36-3600: Power Transformers 130VA 36V CT @ 3.6A Chassis Mount
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VPS36-3600
Quick Details
Power Rating : 130 VA
Description
Primary Voltage Rating :
Secondary Voltage Rating :
Mounting Style :
Length :
Width :
Height :
Power Rating : 130 VA
Parameters:
Technical/Catalog InformationVPS36-3600
VendorTriad Magnetics
CategoryTransformers
Mounting TypeChassis Mount
Secondary Winding(s)Dual, Center Tap
Series Output Voltage @ Current36 VAC @ 3.6A
Parallel Output Voltage @ Current18 VAC @ 7.2A