VPT230-220
Power Transformers 230.0V CT @ 0.22A 115V @ .44A Parallel
product image
VPT230-220 Picture
SeekIC No. : 002770097 Detail
VPT230-220: Power Transformers 230.0V CT @ 0.22A 115V @ .44A Parallel
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VPT230-220
Quick Details
Power Rating : 50 VA Primary Voltage Rating : 115 V to 230 V
Secondary Voltage Rating : 115 V to 230 V Height : 33 mm
Width :
Height : 33 mm
Power Rating : 50 VA
Primary Voltage Rating : 115 V to 230 V
Secondary Voltage Rating : 115 V to 230 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationVPT230-220
Secondary Winding(s)Dual, No Center Tap
Series Output Voltage @ Current230 VAC @ 220mA
Parallel Output Voltage @ Current115 VAC @ 440mA