VSKC270-04
Rectifiers 270 Amp 400 Volt 9430 Amp IFSM
product image
VSKC270-04 Picture
SeekIC No. : 00180735 Detail
VSKC270-04: Rectifiers 270 Amp 400 Volt 9430 Amp IFSM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSKC270-04
Reverse Voltage : 400 V Forward Voltage Drop : 1.48 V
Forward Continuous Current : 270 A Max Surge Current : 9340 A
Product : Standard Recovery Rectifiers
Reverse Voltage : 400 V
Forward Voltage Drop : 1.48 V
Package / Case : MAGN-A-PAK
Forward Continuous Current : 270 A
Max Surge Current : 9340 A