0512-000-A-5.0-25LF
Trimmer / Variable Capacitors 5-25pF 100Volts@125C
product image
0512-000-A-5.0-25LF Picture
SeekIC No. : 001106610 Detail
0512-000-A-5.0-25LF: Trimmer / Variable Capacitors 5-25pF 100Volts@125C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0512-000-A-5.0-25LF
Mfg:
Tusonix
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance Range : 5 pF to 25 pF Voltage Rating : 100 Volts
Capacitance Range : 5 pF to 25 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information0512-000-A-5.0-25LF
VendorTusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
CategoryCapacitors
Capacitance Range5 ~ 25pF
Voltage - Rated 200V
Adjustment TypeTop Adjustment
FeaturesGeneral Purpose
Package / Case0.176" L x 0.130" W x 0.090" H (4.47mm x 3.30mm x 2.28mm)
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 0512 000 A 5 0 25LF