ELXV100ELL392ML25S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 3900UF 10V
product image
ELXV100ELL392ML25S Picture
SeekIC No. : 00723229 Detail
ELXV100ELL392ML25S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 3900UF 10V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ELXV100ELL392ML25S
Quick Details
Capacitance : 3900 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 16 mm Dia. x 25 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Dimensions : 16 mm Dia. x 25 mm L
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Voltage Rating : 10 Volts
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Capacitance : 3900 uF