ELXV101ELL271MM20S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 270UF 100V
product image
ELXV101ELL271MM20S Picture
SeekIC No. : 00710341 Detail
ELXV101ELL271MM20S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 270UF 100V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ELXV101ELL271MM20S
Quick Details
Lead Style : Straight Capacitance : 270 uF
Tolerance : 20 % Voltage Rating : 100 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Termination Style : Radial
Dimensions : 18 mm Dia. x 20 mm L Product : Low Impedance Electrolytic Capacitors
Packaging : Bulk
Description
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Product : Low Impedance Electrolytic Capacitors
Packaging : Bulk
Lead Style : Straight
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Capacitance : 270 uF
Voltage Rating : 100 Volts
Dimensions : 18 mm Dia. x 20 mm L