FBL09A24H1A
FAN 24VDC 3.36W 92MM
product image
FBL09A24H1A Picture
SeekIC No. : 003443692 Detail
FBL09A24H1A: FAN 24VDC 3.36W 92MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBL09A24H1A
Fan Type: Tubeaxial Size / Dimension: Square - 92mm L x 92mm H x 25.5mm W
Voltage - Rated: 24VDC Power (Watts): 3.36W
Features: - RPM: 2950 RPM
Noise: 35 dB Static Pressure: 0.169 in H2O (42.1 Pa)
Package / Case : SOP-20 Air Flow: 56.8 CFM (1.61m³/min)
Termination: 2 Wire Leads
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Series: FBL
Manufacturer: NMB Technologies Corporation
RPM: 2950 RPM
Bearing Type: Hydro-wave (HWB)
Size / Dimension: Square - 92mm L x 92mm H x 25.5mm W
Noise: 35 dB
Static Pressure: 0.169 in H2O (42.1 Pa)
Air Flow: 56.8 CFM (1.61m³/min)
Voltage - Rated: 24VDC
Power (Watts): 3.36W
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBL09A24H1A
VendorNMB Technologies Corporation
CategoryFans, Thermal Management
Voltage - Rated 24VDC
Power (Watts)3.36W
Bearing TypeHydro-wave (HWB)