GLCR2012T2R2M-HC
Power Inductors 2.2uH 20%
product image
GLCR2012T2R2M-HC Picture
SeekIC No. : 001177252 Detail
GLCR2012T2R2M-HC: Power Inductors 2.2uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GLCR2012T2R2M-HC
Quick Details
Inductance : 2.2 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 600 mAmps Maximum DC Resistance : 0.2 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0805 (2012 metric)
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 2.2 uH
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Maximum DC Current : 600 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.2 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationGLCR2012T2R2M-HC
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.2H
Tolerance±20%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 350mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)200.0 mOhm Max