HI1206P121R-10
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 120ohms 100MHz 4A Monolithic 1206 SMD
product image
HI1206P121R-10 Picture
SeekIC No. : 001109146 Detail
HI1206P121R-10: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 120ohms 100MHz 4A Monolithic 1206 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HI1206P121R-10
Mfg:
Laird Technologies
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Impedance : 120 Ohms Maximum DC Current : 4000 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.03 Ohms Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Package / Case : 1206 (3216 metric)
Description
Tolerance :
Voltage Rating :
Impedance : 120 Ohms
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Maximum DC Resistance : 0.03 Ohms
Maximum DC Current : 4000 mAmps
Package / Case : 1206 (3216 metric)
Parameters:
Technical/Catalog InformationHI1206P121R-10
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating4A
Frequency100MHz
Impedance120 Ohm
PackagingTape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR)30.00 mOhm Max