LDS0705-220M-R
Power Inductors 22uH 1.71A 0.084ohms
product image
LDS0705-220M-R Picture
SeekIC No. : 001193251 Detail
LDS0705-220M-R: Power Inductors 22uH 1.71A 0.084ohms
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LDS0705-220M-R
Quick Details
Inductance : 22 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1.71 Amps Maximum DC Resistance : 0.084 Ohms
Dimensions : 7.2 mm W x 8 mm L x 5 mm H Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 22 uH
Maximum DC Resistance : 0.084 Ohms
Dimensions : 7.2 mm W x 8 mm L x 5 mm H
Maximum DC Current : 1.71 Amps
Parameters:
Technical/Catalog InformationLDS0705-220M-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22H
Tolerance±20%
Package / Case0.307" L x 0.276" W x 0.196" H (7.80mm x 7.00mm x 5.00mm)
PackagingDigi-Reel?
TypeFerrite Core
Current 1.66A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)84.00 mOhm Max