LQH43CN2R2M03L
Power Inductors 2.2uH 20%
product image
LQH43CN2R2M03L Picture
SeekIC No. : 001176796 Detail
LQH43CN2R2M03L: Power Inductors 2.2uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH43CN2R2M03L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 2.2 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 900 mAmps Maximum DC Resistance : 0.11 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 60 MHz
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Description
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency : 60 MHz
Inductance : 2.2 uH
Maximum DC Current : 900 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.11 Ohms
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH43CN2R2M03L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.2H
Tolerance±20%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 900mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq60MHz
DC Resistance (DCR)110.0 mOhm Max