LQH43CN471K03L
Power Inductors 470uH 10%
product image
LQH43CN471K03L Picture
SeekIC No. : 001177847 Detail
LQH43CN471K03L: Power Inductors 470uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH43CN471K03L
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 470 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 90 mAmps Maximum DC Resistance : 8.5 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 3 MHz
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Inductance : 470 uH
Self Resonant Frequency : 3 MHz
Maximum DC Current : 90 mAmps
Maximum DC Resistance : 8.5 Ohms
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH43CN471K03L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance470H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 90mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq3MHz
DC Resistance (DCR)8.500 Ohm Max