LQH43MN270K03L
Power Inductors 27uH 10%
product image
LQH43MN270K03L Picture
SeekIC No. : 001180350 Detail
LQH43MN270K03L: Power Inductors 27uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH43MN270K03L
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 27 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 1.1 Ohms
Self Resonant Frequency : 14 MHz Q Minimum : 35
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.6 mm H Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Maximum DC Resistance : 1.1 Ohms
Inductance : 27 uH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Self Resonant Frequency : 14 MHz
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.6 mm H
Q Minimum : 35
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH43MN270K03L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance27H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq35 @ 1MHz
Self Resonant Freq14MHz
DC Resistance (DCR)1.100 Ohm Max