LQM21FN470N00L
Power Inductors 0805 47uH +/-30% DCR 0.60ohm
product image
LQM21FN470N00L Picture
SeekIC No. : 001185014 Detail
LQM21FN470N00L: Power Inductors 0805 47uH +/-30% DCR 0.60ohm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQM21FN470N00L
Quick Details
Inductance : 47 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 7 mAmps Maximum DC Resistance : 0.6 Ohms
Self Resonant Frequency : 7.5 MHz Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0805 (2012 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 30 %
Inductance : 47 uH
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Maximum DC Resistance : 0.6 Ohms
Self Resonant Frequency : 7.5 MHz
Maximum DC Current : 7 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQM21FN470N00L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47H
Tolerance±30%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 7mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq7.5MHz
DC Resistance (DCR)600.0 mOhm Max