MLK0603L22NJ
RF Inductors 0201 22nH 5%
product image
MLK0603L22NJ Picture
SeekIC No. : 001210616 Detail
MLK0603L22NJ: RF Inductors 0201 22nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLK0603L22NJ
Quick Details
Inductance : 22 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 100 mAmps Maximum DC Resistance : 1.6 Ohms
Self Resonant Frequency : 3.5 MHz Q Minimum : 5
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Inductance : 22 nH
Q Minimum : 5
Maximum DC Current : 100 mAmps
Maximum DC Resistance : 1.6 Ohms
Self Resonant Frequency : 3.5 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLK0603L22NJ
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22nH
Tolerance±5%
Package / Case0201 (0603 metric)
PackagingDigi-Reel?
TypeCeramic
Current 100mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq5 @ 100MHz
Self Resonant Freq5.3GHz
DC Resistance (DCR)1.600 Ohm Max