MLK0603L6N8J
RF Inductors 0201 6.8nH 5%
product image
MLK0603L6N8J Picture
SeekIC No. : 001209073 Detail
MLK0603L6N8J: RF Inductors 0201 6.8nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLK0603L6N8J
Quick Details
Inductance : 6.8 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps Maximum DC Resistance : 0.8 Ohms
Self Resonant Frequency : 5.5 MHz Q Minimum : 5
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps
Q Minimum : 5
Self Resonant Frequency : 5.5 MHz
Inductance : 6.8 nH
Maximum DC Resistance : 0.8 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLK0603L6N8J
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance6.8nH
Tolerance±5%
Package / Case0201 (0603 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq5 @ 100MHz
Self Resonant Freq8.1GHz
DC Resistance (DCR)650.0 mOhm Max