MLK0603L8N2J
RF Inductors 0201 8.2nH 5%
product image
MLK0603L8N2J Picture
SeekIC No. : 001209202 Detail
MLK0603L8N2J: RF Inductors 0201 8.2nH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLK0603L8N2J
Quick Details
Inductance : 8.2 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps Maximum DC Resistance : 0.9 Ohms
Self Resonant Frequency : 5 MHz Q Minimum : 5
Package / Case :
Inductance : 8.2 nH
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps
Q Minimum : 5
Maximum DC Resistance : 0.9 Ohms
Self Resonant Frequency : 5 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLK0603L8N2J
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance8.2nH
Tolerance±5%
Package / Case0201 (0603 metric)
PackagingCut Tape (CT)
TypeCeramic
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq5 @ 100MHz
Self Resonant Freq7.9GHz
DC Resistance (DCR)700.0 mOhm Max