N05DB3R3M
INDUCTOR WOUND 3.3UH 2.5A SMD
product image
N05DB3R3M Picture
SeekIC No. : 003460731 Detail
N05DB3R3M: INDUCTOR WOUND 3.3UH 2.5A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N05DB3R3M
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 3.3µH Current: 2.5A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±20%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 40 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 45MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.240" L x 0.232" W x 0.110" H (6.10mm x 5.90mm x 2.80mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Type: -
Tolerance: ±20%
Inductance: 3.3µH
Frequency - Self Resonant: 45MHz
DC Resistance (DCR): 40 mOhm Max
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current: 2.5A
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.240" L x 0.232" W x 0.110" H (6.10mm x 5.90mm x 2.80mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN05DB3R3M
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.3H
Tolerance±20%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 2.5A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq45MHz
DC Resistance (DCR)40.00 mOhm Max