N08DPA271K
INDUCTOR WOUND 270UH .63A SMD
product image
N08DPA271K Picture
SeekIC No. : 003462954 Detail
N08DPA271K: INDUCTOR WOUND 270UH .63A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA271K
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 270µH Current: 630mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 900 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 3.4MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
DC Resistance (DCR): 900 mOhm Max
Q @ Freq: -
Type: -
Tolerance: ±10%
Inductance: 270µH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current: 630mA
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Frequency - Self Resonant: 3.4MHz
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA271K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance270H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 630mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq3.4MHz
DC Resistance (DCR)900.0 mOhm Max