N08DPA330K
INDUCTOR WOUND 33UH 1.55A SMD
product image
N08DPA330K Picture
SeekIC No. : 003462956 Detail
N08DPA330K: INDUCTOR WOUND 33UH 1.55A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA330K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 33µH Current: 1.55A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 140 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 9.5MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Type: -
DC Resistance (DCR): 140 mOhm Max
Inductance: 33µH
Tolerance: ±10%
Frequency - Self Resonant: 9.5MHz
Packaging: Tape & Reel (TR)
Series: -
Current: 1.55A
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA330K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance33H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 1.55A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq9.5MHz
DC Resistance (DCR)140.0 mOhm Max