N08DPA470K
INDUCTOR WOUND 47UH 1.4A SMD
product image
N08DPA470K Picture
SeekIC No. : 003462787 Detail
N08DPA470K: INDUCTOR WOUND 47UH 1.4A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA470K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 47µH Current: 1.4A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 170 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 8.6MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Type: -
DC Resistance (DCR): 170 mOhm Max
Current: 1.4A
Tolerance: ±10%
Inductance: 47µH
Manufacturer: Taiyo Yuden
Frequency - Self Resonant: 8.6MHz
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA470K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 1.4A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq8.6MHz
DC Resistance (DCR)170.0 mOhm Max