N08DPA6R8M
INDUCTOR WOUND 6.8UH 2.4A SMD
product image
N08DPA6R8M Picture
SeekIC No. : 003462794 Detail
N08DPA6R8M: INDUCTOR WOUND 6.8UH 2.4A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA6R8M
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 6.8µH Current: 2.4A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±20%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 57 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 21MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Type: -
Tolerance: ±20%
Inductance: 6.8µH
Frequency - Self Resonant: 21MHz
Current: 2.4A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Series: -
DC Resistance (DCR): 57 mOhm Max
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA6R8M
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance6.8H
Tolerance±20%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 2.4A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq21MHz
DC Resistance (DCR)57.00 mOhm Max