N08DPA820K
INDUCTOR WOUND 82UH 1.1A SMD
product image
N08DPA820K Picture
SeekIC No. : 003462795 Detail
N08DPA820K: INDUCTOR WOUND 82UH 1.1A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPA820K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 82µH Current: 1.1A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 300 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 7.3MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Mounting Type: Surface Mount
DC Resistance (DCR): 300 mOhm Max
Q @ Freq: -
Type: -
Current: 1.1A
Tolerance: ±10%
Inductance: 82µH
Manufacturer: Taiyo Yuden
Frequency - Self Resonant: 7.3MHz
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.236" H (10.60mm x 9.00mm x 6.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPA820K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance82H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 1.1A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq7.3MHz
DC Resistance (DCR)300.0 mOhm Max