PM40-100K
RF Inductors 10uH 10%
product image
PM40-100K Picture
SeekIC No. : 001242025 Detail
PM40-100K: RF Inductors 10uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PM40-100K
Mfg:
J.W. Miller
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 250 mAmps Maximum DC Resistance : 1.6 Ohms
Self Resonant Frequency : 20 MHz Q Minimum : 50
Termination Style : SMD/SMT
Description
Operating Temperature Range :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Self Resonant Frequency : 20 MHz
Q Minimum : 50
Maximum DC Current : 250 mAmps
Inductance : 10 uH
Tolerance : 10 %
Maximum DC Resistance : 1.6 Ohms