PM40-100K-RC
Power Inductors 10uH 10%
product image
PM40-100K-RC Picture
SeekIC No. : 001186028 Detail
PM40-100K-RC: Power Inductors 10uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PM40-100K-RC
Mfg:
J.W. Miller
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 250 mAmps Maximum DC Resistance : 1.6 Ohms
Self Resonant Frequency : 20 MHz Q Minimum : 50
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 3.2 mm H Termination Style : SMD/SMT
Description
Operating Temperature Range :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Inductance : 10 uH
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 3.2 mm H
Q Minimum : 50
Maximum DC Resistance : 1.6 Ohms
Maximum DC Current : 250 mAmps
Self Resonant Frequency : 20 MHz