QPW050A0F1-HZ
DC/DC Converters 48Vin 3.3Vout 50A TH baseplate
product image
QPW050A0F1-HZ Picture
SeekIC No. : 002722072 Detail
QPW050A0F1-HZ: DC/DC Converters 48Vin 3.3Vout 50A TH baseplate
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QPW050A0F1-HZ
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
  • Qty
  • 0~14
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 165 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V Output Current (Channel 1) : 50 A
Mounting Style : Through Hole Package / Case Size : DIP
Description
Input Voltage (nominal) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Package / Case Size : DIP
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Output Current (Channel 1) : 50 A
Mounting Style : Through Hole
Output Power : 165 W