SLF12565T-470M2R4-H
Power Inductors 47uH 2.4A
product image
SLF12565T-470M2R4-H Picture
SeekIC No. : 001183893 Detail
SLF12565T-470M2R4-H: Power Inductors 47uH 2.4A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SLF12565T-470M2R4-H
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 47 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 2.4 Amps Maximum DC Resistance : 0.0578 Ohms
Operating Temperature Range : - 20 C to + 85 C Dimensions : 12.5 mm W x 12.5 mm L x 6.5 mm H
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Package / Case :
Operating Temperature Range : - 20 C to + 85 C
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Shielding : Shielded
Maximum DC Current : 2.4 Amps
Inductance : 47 uH
Dimensions : 12.5 mm W x 12.5 mm L x 6.5 mm H
Maximum DC Resistance : 0.0578 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationSLF12565T-470M2R4-H
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47H
Tolerance±20%
Package / Case0.492" L x 0.492" W x 0.256" H (12.50mm x 12.50mm x 6.50mm)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 2.4A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)57.80 mOhm Max