SRR7032-150M
Power Inductors 15uH 20%
product image
SRR7032-150M Picture
SeekIC No. : 001180067 Detail
SRR7032-150M: Power Inductors 15uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRR7032-150M
Quick Details
Inductance : 15 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1.1 Amps Maximum DC Resistance : 0.095 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 32 MHz
Q Minimum : 22 Dimensions : 7 mm W x 7 mm L x 3.2 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Inductance : 15 uH
Maximum DC Current : 1.1 Amps
Self Resonant Frequency : 32 MHz
Maximum DC Resistance : 0.095 Ohms
Dimensions : 7 mm W x 7 mm L x 3.2 mm H
Q Minimum : 22
Parameters:
Technical/Catalog InformationSRR7032-150M
VendorBourns Inc.
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15H
Tolerance±20%
Package / Case0.276" L x 0.276" W x 0.126" H (7.00mm x 7.00mm x 3.20mm)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 1.1A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq22 @ 2.52MHz
Self Resonant Freq32MHz
DC Resistance (DCR)95.00 mOhm Max