SW260C-5.0-50
INDUCTOR 50UH 5A 260KHZ CLIP
product image
SW260C-5.0-50 Picture
SeekIC No. : 004509621 Detail
SW260C-5.0-50: INDUCTOR 50UH 5A 260KHZ CLIP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SW260C-5.0-50
Mfg:
AlfaMag Electronics, LLC
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationSW260C-5.0-50
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance50H
Tolerance±20%
Package / CaseRadial
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 5A
Mounting TypeThrough Hole
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)50.00 mOhm Max