SW260S-5.0-15
INDUCTOR 15UH 5A 260KHZ SMD
product image
SW260S-5.0-15 Picture
SeekIC No. : 004509625 Detail
SW260S-5.0-15: INDUCTOR 15UH 5A 260KHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SW260S-5.0-15
Mfg:
AlfaMag Electronics, LLC
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationSW260S-5.0-15
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15H
Tolerance±20%
Package / Case0.701" L x 0.669" W x 0.390" H (17.80mm x 17.00mm x 9.91mm)
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 5A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)27.00 mOhm Max