SW260S-5.0-50
INDUCTOR 52UH 5A 260KHZ SMD
product image
SW260S-5.0-50 Picture
SeekIC No. : 004509628 Detail
SW260S-5.0-50: INDUCTOR 52UH 5A 260KHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SW260S-5.0-50
Mfg:
AlfaMag Electronics, LLC
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationSW260S-5.0-50
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance52H
Tolerance±20%
Package / Case1.220" L x 1.063" W x 0.500" H (30.99mm x 27.00mm x 12.70mm)
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 5A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)25.00 mOhm Max