SWS10015
Linear and Switching Power Supplies 100W 15V 6.7A
product image
SWS10015 Picture
SeekIC No. : 002758779 Detail
SWS10015: Linear and Switching Power Supplies 100W 15V 6.7A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS10015
Mfg:
TDK-Lambda
Quick Details
Output Power Rating : 100 W Input Voltage : 115 VAC to 230 VAC
Output Voltage (Channel 1) : 15 V Output Current (Channel 1) : 6.7 A
Dimensions : 2.76 in L x 5.51 in W
Description
Product :
Commercial/Medical :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style :
Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Input Voltage : 115 VAC to 230 VAC
Output Current (Channel 1) : 6.7 A
Output Power Rating : 100 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS10015
VendorTDK-LAMBDA AMERICAS INC
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)100.5W
Voltage - Output15V
Voltage - Input85 ~ 265VAC
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output15 VDC @ 6.7A