SWS10024
PWR SUP 24V 4.3A SNG OUTPUT
product image
SWS10024 Picture
SeekIC No. : 003808798 Detail
SWS10024: PWR SUP 24V 4.3A SNG OUTPUT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS10024
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: SWS Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc
Output Type : Voltage Type: Standard Product
Number of Outputs: 1 Voltage - Output: 24V
Voltage - Input: 85 ~ 265VAC Output - 1 @ Current (Max): 24 VDC @ 4.3A
Output - 2 @ Current (Max): - Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 100W
Power Supply Type: Switching (Closed Frame) Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 7.40" L x 3.78" W x 1.77" H (188.0mm x 96.0mm x 45.0mm)
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C
Description
Type: Standard Product
Number of Outputs: 1
Output - 2 @ Current (Max): -
Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): -
Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Output: 24V
Power Supply Type: Switching (Closed Frame)
Efficiency: 84%
Power (Watts): 100W
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc
Voltage - Input: 85 ~ 265VAC
Series: SWS
Output - 1 @ Current (Max): 24 VDC @ 4.3A
Size / Dimension: 7.40" L x 3.78" W x 1.77" H (188.0mm x 96.0mm x 45.0mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS10024
VendorTDK-LAMBDA AMERICAS INC
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)103.2W
Voltage - Output24V
Voltage - Input85 ~ 265VAC
1st Output24 VDC @ 4.3A