SXE15-48S12-R
DC/DC Converters HIEFF 12V out 15W SMD
product image
SXE15-48S12-R Picture
SeekIC No. : 002752239 Detail
SXE15-48S12-R: DC/DC Converters HIEFF 12V out 15W SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SXE15-48S12-R
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Parameters:
Technical/Catalog InformationSXE15-48S12-R
VendorEmerson Network Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input33 ~ 75VDC
Output12V
Power (Watts)15W
Number of Outputs1
1st Output12 VDC @ 1.25A