SXE15-48S1V8-R
DC/DC Converters HIEFF 1.8Vout 15W SMD
product image
SXE15-48S1V8-R Picture
SeekIC No. : 002733829 Detail
SXE15-48S1V8-R: DC/DC Converters HIEFF 1.8Vout 15W SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SXE15-48S1V8-R
  • Negotiable
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 27 W
Input Voltage Range : 33 V to 75 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 1.8 V
Output Current (Channel 1) : 15 A
Package / Case Size :
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 1.8 V
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Input Voltage Range : 33 V to 75 V
Output Power : 27 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationSXE15-48S1V8-R
VendorEmerson Network Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input33 ~ 75VDC
Output1.8V
Power (Watts)10.8W
Number of Outputs1
1st Output1.8 VDC @ 6A