V321CA60
Varistors 320V 70kA 7500pF
product image
V321CA60 Picture
SeekIC No. : 00704151 Detail
V321CA60: Varistors 320V 70kA 7500pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V321CA60
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~29
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 420 V
Voltage Rating AC : 320 V Clamping Voltage : 760 V
Diameter : 60 mm Peak Surge Current : 70 KA
Capacitance : 7500 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Voltage Rating AC : 320 V
Voltage Rating DC : 420 V
Peak Surge Current : 70 KA
Clamping Voltage : 760 V
Capacitance : 7500 pF
Diameter : 60 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationV321CA60
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts420VDC
Current-Surge50kA
Package / CaseDisc 60mm
Varistor Voltage510V