V321NA34
Varistors 320V 40kA 3800pF 34mm Square Disc
product image
V321NA34 Picture
SeekIC No. : 00705544 Detail
V321NA34: Varistors 320V 40kA 3800pF 34mm Square Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V321NA34
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 420 V
Voltage Rating AC : 320 V Clamping Voltage : 830 V
Diameter : 34 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 3800 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Peak Surge Current : 40 KA
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Voltage Rating AC : 320 V
Diameter : 34 mm
Voltage Rating DC : 420 V
Clamping Voltage : 830 V
Capacitance : 3800 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV321NA34
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts420VDC
Current-Surge40kA
Package / Case34mm Square
Varistor Voltage510V