V481DA40
Varistors 750V 40kA 2700pF
product image
V481DA40 Picture
SeekIC No. : 00700506 Detail
V481DA40: Varistors 750V 40kA 2700pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V481DA40
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Voltage Rating DC : 640 V Voltage Rating AC : 480 V
Clamping Voltage : 1.24 KV Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 2700 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Product :
Diameter :
Surge Energy Rating :
Peak Surge Current : 40 KA
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Clamping Voltage : 1.24 KV
Voltage Rating DC : 640 V
Capacitance : 2700 pF
Voltage Rating AC : 480 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV481DA40
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts480VAC
Maximum DC Volts640VDC
Current-Surge40kA
Package / CaseScrew Terminals
Varistor Voltage750V