N08DPB102J
INDUCTOR WOUND 1000UH .27A SMD
product image
N08DPB102J Picture
SeekIC No. : 003462799 Detail
N08DPB102J: INDUCTOR WOUND 1000UH .27A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N08DPB102J
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 1mH Current: 270mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±5% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 4.4 Ohm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 2.1MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.197" H (10.60mm x 9.00mm x 5.00mm) Mounting Type: Surface Mount
Current - Temperature Rise: -
Tolerance: ±5%
Type: -
DC Resistance (DCR): 4.4 Ohm Max
Current: 270mA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Inductance: 1mH
Frequency - Self Resonant: 2.1MHz
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.417" L x 0.354" W x 0.197" H (10.60mm x 9.00mm x 5.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN08DPB102J
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1mH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 270mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq2.1MHz
DC Resistance (DCR)4.400 Ohm Max