SRR7032-220M
Power Inductors 22uH 20%
product image
SRR7032-220M Picture
SeekIC No. : 001176972 Detail
SRR7032-220M: Power Inductors 22uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRR7032-220M
Quick Details
Inductance : 22 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.96 Amp Maximum DC Resistance : 0.135 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 29 MHz
Q Minimum : 29 Dimensions : 7 mm W x 7 mm L x 3.2 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Inductance : 22 uH
Maximum DC Resistance : 0.135 Ohms
Self Resonant Frequency : 29 MHz
Maximum DC Current : 0.96 Amp
Dimensions : 7 mm W x 7 mm L x 3.2 mm H
Q Minimum : 29
Parameters:
Technical/Catalog InformationSRR7032-220M
VendorBourns Inc.
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22H
Tolerance±20%
Package / Case0.276" L x 0.276" W x 0.126" H (7.00mm x 7.00mm x 3.20mm)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 960mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq20 @ 2.52MHz
Self Resonant Freq29MHz
DC Resistance (DCR)135.0 mOhm Max